CDQMA63TN-75-M9PSAPC
Product ID:384495
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA63TN-75-M9PSAPC
Key Features
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 3Standard 75mm stroke and 63mm bore size provide optimal force and speed for automation tasks.
  • 4Pre-wired connector and indicator light simplify setup and monitoring of cylinder position.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) allows integration into various control systems.
Product Details
CDQMA63TN-75-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm