CDQMA80-100-M9NWV
Product ID:384107
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA80-100-M9NWV
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 280mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in automation.
  • 3Solid-state auto switch with DC5V,12V,24V compatibility for versatile power options.
  • 4Both ends tapped mounting style for flexible installation in various setups.
  • 5Includes perpendicular lead wire (0.5m) and grommet for secure and tidy wiring.
Product Details
CDQMA80-100-M9NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 80 mm