CDQMA80-35-M9P
Product ID:384108
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMA80-35-M9P
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable auto-switching functionality.
  • 280mm bore size and 35mm stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output for easy integration.
  • 4Dual-end tapped mounting style for flexible installation.
  • 5Indicator light and 0.5m lead wire for convenient operation.
Product Details
CDQMA80-35-M9P
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 80 mm