CDQMA80TN-75-P4DWZ
Product ID:384590
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMA80TN-75-P4DWZ
Key Features
  • 1Built-in magnetic auto switch with 2-color indicator for easy position detection.
  • 280mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with a 5m lead wire and DC24V compatibility for versatile use.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for flexible mounting options.
Product Details
CDQMA80TN-75-P4DWZ
Auto Switch
Magnetic Field Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC20~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm