CDQMB100-20-M9BVLS
Product ID:383953
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB100-20-M9BVLS
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9BVL) with indicator light for precise position detection.
  • 2100mm bore size and 20mm standard stroke for robust performance in automation applications.
  • 3Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 4Operates at DC24V (10~28V range) with a durable 3m lead wire for flexible setup.
  • 5Includes one auto switch (2-wire, perpendicular) for reliable and efficient operation.
Product Details
CDQMB100-20-M9BVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm