CDQMB100-25-M9P
Product ID:384102
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB100-25-M9P
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for reliable position detection.
  • 2100mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state M9P auto switch with PNP output and indicator light.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Versatile port thread type (M thread/Rc) for flexible connectivity.
Product Details
CDQMB100-25-M9P
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm