CDQMB100-35-M9B
Product ID:384103
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB100-35-M9B
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for reliable position detection.
  • 2100mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state M9B auto switch with DC24V compatibility (10~28V range).
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Includes indicator light and 0.5m lead wire for convenient operation.
Product Details
CDQMB100-35-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm