CDQMB100TF-15-M9BAV
Product ID:384395
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB100TF-15-M9BAV
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 2100mm bore size and 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Water-resistant 2-color indicator for clear operational status.
  • 4Solid-state auto switch with 2-wire, 0.5m lead wire for easy installation.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable attachment.
Product Details
CDQMB100TF-15-M9BAV
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 100 mm