CDQMB100TN-15-M9PWSDPC
Product ID:384583
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB100TN-15-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and saves time.
  • 4Solid-state auto switch supports DC5V, 12V, and 24V for versatile compatibility.
  • 5Durable through-hole mounting design for stable and reliable operation.
Product Details
CDQMB100TN-15-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 100 mm