CDQMB12-25-M9PWVZ
Product ID:392903
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB12-25-M9PWVZ
Key Features
  • 1Built-in M9PWVZ auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 212mm bore size and 25mm standard stroke for precise motion control.
  • 3Solid-state auto switch with 3-wire (PNP) configuration for reliable operation.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 55m lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V) for flexible integration.
Product Details
CDQMB12-25-M9PWVZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 12 mm