CDQMB16-5-M9PVMAPC
Product ID:384252
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB16-5-M9PVMAPC
Key Features
  • 216mm bore size and 5mm standard stroke ensure precise and reliable linear motion.
  • 3Supports multiple DC voltages (5V, 12V, 24V) with a wide operating range of DC4.5~28V.
  • 4Includes indicator light and perpendicular mounting for enhanced visibility and flexibility.
Product Details
CDQMB16-5-M9PVMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm