CDQMB20-15-M9PSAPCS
Product ID:392451
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-15-M9PSAPCS
Key Features
  • 220mm bore size and 15mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4DC5V, 12V, or 24V compatible (DC4.5~28V) with indicator light for clear status monitoring.
  • 5Includes a 0.5m lead wire and PNP 3-wire configuration for seamless integration.
Product Details
CDQMB20-15-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm