CDQMB20-25-M9PWZ
Product ID:384205
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB20-25-M9PWZ
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 2Solid-state auto switch with PNP 3-wire configuration for reliable operation.
  • 35m lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V) for flexible installation.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and standard installation.
  • 5M thread/Rc port type for compatibility with various pneumatic systems.
Product Details
CDQMB20-25-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm