CDQMB20-30-M9NWSAPC
Product ID:384644
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-30-M9NWSAPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 220mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired M8-3 pin connector for quick and easy installation.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for reliable operation.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V power supplies (DC4.5~28V).
Product Details
CDQMB20-30-M9NWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm