CDQMB20-35-M9PSAPCS
Product ID:301037
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-35-M9PSAPCS
Key Features
  • 220mm bore size and 35mm standard stroke ensure precise and consistent linear motion.
  • 3Through-hole mounting style (standard) provides secure and versatile installation options.
  • 4DC5V, 12V, or 24V compatible (DC4.5~28V) with indicator light for clear operational status.
Product Details
CDQMB20-35-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm