CDQMB20-45-M9BSAPC
Product ID:392954
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-45-M9BSAPC
Key Features
  • 220mm bore size and 45mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4DC24V operation (compatible with DC10~28V) with indicator light for clear status monitoring.
  • 5Includes 2 auto switches or none, offering flexibility for different automation needs.
Product Details
CDQMB20-45-M9BSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm