CDQMB20-50-M9PWZ
Product ID:393209
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-50-M9PWZ
Key Features
  • 1Built-in M9PWZ auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 220mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 3-wire (PNP) configuration for reliable performance.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 55m lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V) for flexible integration.
Product Details
CDQMB20-50-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm