CDQMB25-20-M9NWVM
Product ID:384489
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB25-20-M9NWVM
Key Features
  • 1Built-in M9NWVM auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 225mm bore size and 20mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Solid-state auto switch with 3-wire (NPN) output for reliable signal transmission.
  • 4Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) for flexible integration.
  • 5Through-hole mounting design for secure and straightforward installation.
Product Details
CDQMB25-20-M9NWVM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm