CDQMB25-25-M9PMAPC
Product ID:392767
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB25-25-M9PMAPC
Key Features
  • 225mm bore size and 25mm standard stroke for precise and efficient linear motion.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation in various applications.
  • 4Auto switch features indicator light and supports DC5V, 12V, 24V (DC4.5~28V) for versatile use.
  • 5Durable design with M thread/Rc port type for reliable performance in industrial environments.
Product Details
CDQMB25-25-M9PMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm