CDQMB25-35-M9PWV
Product ID:384117
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB25-35-M9PWV
Key Features
  • 1Built-in M9PWV auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 225mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 3-wire PNP output for reliable signal transmission.
  • 4Supports DC voltage range of 4.5V to 28V (5V, 12V, 24V compatible).
  • 5Includes perpendicular mounting and 0.5m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQMB25-35-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm