CDQMB32-30-M9NSAPC
Product ID:392460
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB32-30-M9NSAPC
Key Features
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4DC5V, 12V, or 24V compatible (DC4.5~28V) with indicator light for operational visibility.
  • 5Includes 2 auto switches or none, offering flexibility for different automation needs.
Product Details
CDQMB32-30-M9NSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm