CDQMB32TN-100-M9BVS
Product ID:392681
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB32TN-100-M9BVS
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 232mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Through-hole mounting style for easy and stable installation.
  • 5Includes a 0.5m lead wire and operates at DC24V (DC10~28V) for flexible power options.
Product Details
CDQMB32TN-100-M9BVS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm