CDQMB32TN-30-M9BWZ
Product ID:393106
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB32TN-30-M9BWZ
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-proof connections.
  • 4Solid-state auto switch with 5m lead wire for flexible installation.
  • 5Operates at DC24V (10~28V range) for broad compatibility with power systems.
Product Details
CDQMB32TN-30-M9BWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm