CDQMB32TN-75-M9PVLS
Product ID:384376
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB32TN-75-M9PVLS
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch with PNP output for reliable position detection.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Includes indicator light and 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 5Operates with DC voltage (5V, 12V, 24V) for flexible power supply options.
Product Details
CDQMB32TN-75-M9PVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm