CDQMB40-45-M9B
Product ID:384141
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB40-45-M9B
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9B) with indicator light for reliable position detection.
  • 240mm bore size and 45mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Through-hole mounting design for easy and secure installation.
  • 4DC24V (10~28V) compatible auto switch with 0.5m lead wire for flexible connectivity.
  • 5Durable construction with M thread/Rc port options for robust performance.
Product Details
CDQMB40-45-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm