CDQMB40-50-M9BSAPC
Product ID:384195
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB40-50-M9BSAPC
Key Features
  • 240mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4DC24V (10~28V) compatible with indicator light for clear operational status.
  • 5Includes 2 auto switches or none, offering flexibility for different setups.
Product Details
CDQMB40-50-M9BSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm