CDQMB40TN-10-A93L
Product ID:392542
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB40TN-10-A93L
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch with indicator light for easy position detection.
  • 240mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3NPT threaded ports ensure secure and leak-free connections.
  • 4Through-hole mounting style for easy and stable installation.
  • 5Includes 3m lead wire and supports both DC24V and AC100V power.
Product Details
CDQMB40TN-10-A93L
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 40 mm