CDQMB50-100-M9BAL
Product ID:392502
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB50-100-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for seamless automation integration.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance.
  • 3Water-resistant 2-color indicator for clear operational status visibility.
  • 4Solid-state auto switch with a 3m lead wire for flexible installation.
  • 5Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
Product Details
CDQMB50-100-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm