CDQMB50-100-M9BALS
Product ID:392498
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB50-100-M9BALS
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for seamless operation.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Water-resistant 2-color indicator for clear status visibility.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range).
  • 5Through-hole mounting style for easy and secure installation.
Product Details
CDQMB50-100-M9BALS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm