CDQMB50TN-50-M9PAVZ
Product ID:384253
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB50TN-50-M9PAVZ
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise positioning and control.
  • 250mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Water-resistant 2-color indicator auto switch with solid-state reliability.
  • 5Includes 5m lead wire and supports DC voltage (5V, 12V, 24V) for versatile applications.
Product Details
CDQMB50TN-50-M9PAVZ
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm