CDQMB50TN-75-J79C
Product ID:392668
Updated: 2026/5/11
SMC CDQMB50TN-75-J79C
Key Features
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-proof connections.
  • 4Through-hole mounting style for easy and standard installation.
  • 5DC24V (10~28V) compatible auto switch with 0.5m lead wire for flexible integration.
Product Details
CDQMB50TN-75-J79C
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Connector, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm