CDQMB63-100-M9B
Product ID:384120
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB63-100-M9B
Key Features
  • 1Built-in auto switch with solid-state M9B for reliable detection (DC24V).
  • 263mm bore size and 100mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 4Includes 2-wire, 0.5m lead wire with indicator light for convenient operation.
  • 5M thread/Rc port type for versatile compatibility with pneumatic systems.
Product Details
CDQMB63-100-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm