CDQMB63-20-M9B
Product ID:384144
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB63-20-M9B
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 263mm bore size and 20mm standard stroke for robust performance.
  • 3M thread/Rc port type ensures compatibility with standard fittings.
  • 4DC24V (10~28V) operation with 0.5m lead wire for flexible installation.
  • 5Through-hole mounting design for secure and stable assembly.
Product Details
CDQMB63-20-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm