CDQMB63-30-M9NWV
Product ID:384145
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB63-30-M9NWV
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 263mm bore size and 30mm standard stroke for robust performance.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 4Versatile voltage compatibility (DC5V,12V,24V) for flexible integration.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQMB63-30-M9NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm