CDQMB63-75-M9B3
Product ID:384238
Updated: 2026/5/12
SMC CDQMB63-75-M9B3
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9B) with indicator light for precise position detection.
  • 263mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance in automation systems.
  • 3Through-hole mounting style (standard) ensures easy and secure installation.
  • 4DC24V (10~28V) compatible auto switch with 0.5m lead wire for flexible connectivity.
  • 5M thread/Rc port type for versatile integration with pneumatic systems.
Product Details
CDQMB63-75-M9B3
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm