CDQP2B25-5S
Product ID:392708
Updated: 2026/5/11
SMC CDQP2B25-5S
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 225mm bore size provides optimal force for compact automation tasks.
  • 3Standard 5mm stroke ensures precise and repeatable linear motion.
  • 4Single-acting, spring return design for simplified pneumatic control.
  • 5Rc/M threaded ports for secure and leak-free air connections.
Product Details
CDQP2B25-5S
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Single Acting, Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm