CDQSB12-100DCM-M9NVZ
Product ID:384546
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-100DCM-M9NVZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 212mm bore size with 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 4Solid-state auto switch with NPN output (5m lead wire) for reliable feedback.
  • 5Compact and lightweight design suitable for space-constrained installations.
Product Details
CDQSB12-100DCM-M9NVZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm