CDQSB12-10+5D-XC11
Product ID:384627
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-10+5D-XC11
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Dual stroke design (10mm + 5mm) for versatile motion control.
  • 312mm bore size ensures compact yet powerful performance.
  • 4Standard rod end female thread for easy installation.
  • 5Dual stroke marks provide precise positioning and repeatability.
Product Details
CDQSB12-10+5D-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 5 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm