CDQSB12-10T-A93
Product ID:392909
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-10T-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 10mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Single-acting, spring-extend action ensures reliable return movement.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V/AC100V).
  • 5Through-hole mounting style for versatile installation options.
Product Details
CDQSB12-10T-A93
Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Single Acting,Spring Extend
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm