CDQSB12-15D-M9BWL
Product ID:384058
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB12-15D-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 15mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Durable design with a 3m lead wire and DC24V compatibility (10~28V range).
  • 5Standard rod end female thread for easy integration into existing setups.
Product Details
CDQSB12-15D-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm