CDQSB12-15D-M9BWMAPC
Product ID:384254
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-15D-M9BWMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 15mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector with 1m lead wire for quick installation.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for versatile power supply options.
Product Details
CDQSB12-15D-M9BWMAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm