CDQSB12-175DC-M9BW
Product ID:392679
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-175DC-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 212mm bore size and 175mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes 2-color indicator auto switch with solid-state reliability.
  • 4Rubber bumper option for long stroke durability and reduced impact.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with 0.5m lead wire for easy installation.
Product Details
CDQSB12-175DC-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm