CDQSB12-30DM-M9BWSAPC
Product ID:392946
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-30DM-M9BWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 212 mm bore size and 30 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Rod end male thread option for secure and flexible mounting.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with solid-state auto switch for durability.
Product Details
CDQSB12-30DM-M9BWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm