CDQSB12-45DCM-M9BW
Product ID:392992
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-45DCM-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 45mm standard stroke for compact yet powerful operation.
  • 42-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V compatible).
  • 5Standard design with reliable performance for industrial and automation applications.
Product Details
CDQSB12-45DCM-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm