CDQSB12-45DCM-M9BWZ
Product ID:392965
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-45DCM-M9BWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore and 45mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for versatile power supply integration.
Product Details
CDQSB12-45DCM-M9BWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm