CDQSB12-75DC-A93LS
Product ID:392967
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-75DC-A93LS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 212mm bore size for compact and efficient operation.
  • 375mm standard stroke suitable for various applications.
  • 4Includes auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper for smooth operation and reduced noise.
Product Details
CDQSB12-75DC-A93LS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm