CDQSB16-110DCM-M9BAZ
Product ID:392740
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB16-110DCM-M9BAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 216mm bore and 110mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
  • 5Solid-state auto switch with 5m lead wire and DC24V compatibility for flexible integration.
Product Details
CDQSB16-110DCM-M9BAZ
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 16 mm