CDQSB16-25DM-A93LS
Product ID:301091
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB16-25DM-A93LS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 216mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread option for secure and flexible mounting.
  • 5Durable construction with a 3m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQSB16-25DM-A93LS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm