CDQSB16-35DCM-M9BAVL
Product ID:384582
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB16-35DCM-M9BAVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 216mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
  • 5Solid-state auto switch with a 3m lead wire and DC24V compatibility for flexible integration.
Product Details
CDQSB16-35DCM-M9BAVL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm