CDQSB20-125DC-A93L
Product ID:392964
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-125DC-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 125mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper option for smooth operation and reduced impact on long strokes.
  • 5Durable design with 2-wire, 3m lead wire, compatible with DC24V/AC100V.
Product Details
CDQSB20-125DC-A93L
Auto Switch
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm